Vážení jazzoví přátelé, s ohledem na aktuální situaci jsme nuceni změnit termín konání 37. Československého jazzového festivalu v Přerově. Nově stanovený termín je 25.-27. března 2021. Pořadatelé si vyhrazují právo na případné změny v programu, jinak se samozřejmě budou snažit zachovat program stávající. Vstupenky zůstávají v platnosti. Buďte všichni zdrávi!

37.ČESKOSLOVENSKÝ JAZZOVÝ FESTIVAL

22. - 24.10.2020 | 19.30 | Městský dům Přerov

Ve dnech 22.–24. října 2020 proběhne v přerovském Městském domě každoroční Československý jazzový festival. Pořadatelé zareagovali na nepříznivou situaci a v době, kdy je obtížné zvát světové hvězdy, které jinak pravidelně zdobily předešlé ročníky, byli osloveni ti nejzajímavější muzikanti z domácí scény, sousedního Slovenska a Německa.

Tím prvním zahraničním účastníkem bude slovenský trumpetista Juraj Bartoš, který festival zahájí koncertem s All Stars Bandem, ve kterém se po delší době sejdou Jiří Stivín, Emil Viklický a jubilanti František Uhlíř (70 let) s Josefem Vejvodou (75 let). Juraj Bartoš bude i u konce každého dne festivalu jako člen kapely Rhythm Desperados, která bude mít na starost zábavu po hlavních koncertech. O varhaníkovi Ondřeji Pivcovi, žijícím střídavě u nás a v USA, se v podstatě dá říct, že je tou jedinou zahraniční hvězdou. Koronavirus jej „uvěznil“ v Čechách a zrušil mu roční turné s Gregory Porterem, se kterým mimo jiné nahrával i velmi úspěšné album Take Me to the Alley, ověnčené americkou Grammy (2017). S potěšením Ondřej přijal nabídku na sobotní vystoupení, kde v premiéře představí svůj nový Ondřej Pivec Project.

Mezi dalšími hosty se představí varhaník Ondřej Kabrna & Flying Hammond nebo saxofonista Luboš Soukup, v jehož kapele hraje i přerovský rodák Marek Urbánek. Dalším domácím rodákem je Vít Pospíšil, jenž je aranžérem a kapelníkem projektu Tribute to Head Hunters, oslavujícího slavné období rozmanité tvorby Herbie Hancocka, který letos slaví 80. narozeniny.

V letošním programu se objeví i legendární Banjo Band Ivana Mládka. Ivan Mládek začínal v Přerově už v roce 1972 a od té doby neztratilo jeho propojení hudby a humoru věhlas a stále lidi baví. Věříme, že i ti nejortodoxnější jazzoví posluchači si budou broukat notoricky známé texty a melodie.

O závěrečné koncerty se každý den postarají kapely, které žánrově překračují hranice jazzu, jsou však zárukou kvality. Ve čtvrtek to bude David Koller, v pátek funková kapela TOP Dream Company a v sobotu stále populárnější big band vedený charismatickým Petrem Kroutilem, swingující Original Vintage Orchestra.

INFORMACE

Datum konání:

22. - 24.10.2020

Začátek:

19.30

Místo konání:

Městský dům, Kratochvílova 1, Přerov

Organizátor:

Nadační fond PJF, Kratochvilova 1, 750 02 Přerov I – Město

Telefon:

+420581587711

Email:

predprodej@kis-prerov.cz

HISTORIE JAZZOVÉHO FESTIVALU V PŘEROVĚ

V Městském domě se hrála jazzová hudba již v roce 1926. O čtyřicet let později zazněly první tóny programu Československého amatérského jazzového festivalu a tak vznikla tradice, která trvá již více než 40 let. Za vším stála v roce 1965 nepočetná skupinka nadšenců, pod jejíž záštitou tento festival vznikl. První odborná porota festivalu nasadila náročná kritéria hodnocení a vytvořila tak pro přerovské soutěžení prestižní prostředí. Po devíti přerovských ročnících nastaly problémy a festival se pro završení desetileté tradice stěhoval do Kroměříže. Až po jedenáctileté přestávce, v roce 1985, se jazzoví hudebníci vrátili do Městského domu v Přerově. Pozměněn byl název festivalu „Přerovský jazzový festival“. Festival znovu získal svými 11 ročníky zpátky své jméno. V roce 1993 byl založen Nadační fond Přerovského jazzového festivalu. Tři roky poté nastala poslední změna a to v názvu, kdy se uskutečnil „Československý jazzový festival“ a s tímto názvem se konají festivaly dodnes. Do Přerova se každoročně sjíždějí hvězdy hudebního nebe nejen z Čech ale i ze světa (Rudy Linka, Chris Potter, Jean - Luc Ponty a další) . Festival se pravidelně koná v říjnu v Městském domě. Součástí festivalu je i „Jazz u piva“, přehlídka jazzových kapel v restauracích v Přerově a blízkém okolí.

36. Československý jazzový festival se uskutečnil pod záštitou ministra kultury PhDr. Lubomíra Zaorálka

ZA FINANČNÍ PODPORY

POŘADATELÉ

HLAVNÍ PARTNER

OFICIÁLNÍ PARTNEŘI

PARTNEŘI

KVĚTINOVÁ VÝZDOBA

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

OFICIÁLNÍ DOPRAVCE FESTIVALU

VELKOPLOŠNÝ TISK

PARTNEŘI PRO INTERNET

CATERING PARTNER

STÁLÍ PARTNEŘI FESTIVALU

© 2020 Nadační fond Přerovského jazzového festivalu | Vytvořilo a spravuje grafické studio Girafka.