Camille Thurman & MMT (USA/IT)

Camille Thurman je nesmírně talentovanou zástupkyní nové jazzové generace, jejíž vokální i saxofonová virtuozita je přirovnávána k největším z hvězd historie jazzu, konkrétně například k Elle Fitzgerald ve zpěvu nebo k Dexteru Gordonovi ve hře na tenor. Jako účinkující a skladatelka spolupracovala Camille s významnou řadou ikon z oblasti jazzu a R&B (např. George Coleman, Roy Haynes, Dianne Reeves, Wynton Marsalis & the Jazz At Lincoln Center Orchestra, Buster Williams, Jack DeJohnette, Dr. Lonnie Smith, Terri Lyne Carrington, Jon Hendricks, Harry Connick Jr., Diana Krall, Pattie LaBelle, Gladys Knight, Chaka Khan, Nicholas Payton, Jacky Terrasson, Janelle Monae, Alicia Keys, Lalah Hathaway, Jill Scott, Erykah Badu a spousta dalších.).

Za svou nedlouhou kariéru už stihla koncertovat po celém světě a posbírat několik významných ocenění pro mladé umělce, mezi které určitě patří i to, že byla jmenována mezi „deset vycházejících instrumentalistek, o kterých bychom měli vědět“ (SF Jazz). Její diskografie uvádí tři vlastní tituly: Origins (2014), Inside the Moment: Live at Rockwood Music Hall (2017) a aktuální Waiting for the Sunrise (2018).

V Přerově se Camille Thurman představí v doprovodu italsko-americké sestavy MMT: Marco Marzola (kontrabas), Nico Menci (piano) a Darrell Green (bicí).

Domácí webová stránka