Jan Hasenöhrl & The Loop Jazz Orchestra (CZ)

Fenomenální český trumpetista a manažer Jan Hasenöhrl (*1961) je hudební osobností, která prokazuje své kvality mezi jazzmany i klasiky, aneb „through the symphony to jazz“. V 17 letech nastoupil na základě konkurzu do Filmového symfonického orchestru, následně působil mj. v orchestru Národního divadla a také v Pražském komorním orchestru.

Hru na trubku studoval na pražské konzervatoři a poté na Hudební fakultě AMU v Praze u profesora Václava Junka. Získal několik cen na mezinárodních interpretačních soutěžích (např. Concertino Praga nebo Pražské jaro).

Pod jeho uměleckým a organizačním vedením působí dvě pozoruhodná tělesa: Český národní symfonický orchestr a Big band sv. Blažeje. Oba ansámbly na pódiu i ve studiu přivítaly řadu zahraničních hvězd nejrůznějších žánrů (Andrea Bocelli, Rolando Villazón, José Carreras, Jonas Kaufmann, Sting, George Michael, Natalie Cole, Dianne Reeves, Angélique Kidjo, Branford Marsalis, Wynton Marsalis, Joe Lovano, John Abercrombie, John Patitucci, Dave Weckl, Chick Corea, Vince Mendoza apod.). Jan Hasenöhrl ale také pod svým jménem natočil několik alb (mj. The Brassspy, La Parada, White Mullet) a uskutečnil řadu projektů s dalšími umělci (např. Randy Brecker, Bobby Shew, Václav Hudeček, Jiří Stivín, Jazz Efterrätt apod.).

Jan Hasenöhrl představí na 36. Československém jazzovém festivalu v Přerově osmičlennou skupinu sólistů The Loop Jazz Orchestra. Její projekt Jazz On Screen (Jazz na stříbrném plátně) je logickým vyústěním dlouholeté spolupráce s tvůrci filmové hudby, jako jsou Lalo Schifrin, Hans Zimmer, Vladimir Cosma, Newton Howard, Danny Elfman a především Ennio Morricone. Ve festivalovém programu zazní hudba z filmů Tři dny Kondora, Mo Better Blues, The Look of Love, Poslední tango v Paříži, Výtah na popraviště, Mission: Impossible a další. Autorem aranžmá, ve kterých je míra improvizace v citlivém poměru s tématy, je přerovský rodák a klávesista Vítek Pospíšil, jehož partnery jsou vedle trumpetového leadera Jana Hasenöhrla kytarista Lukas Chejn, basista Tomáš Uhlík, saxofonista David Farek, perkusista Camilo Caller, bubeník Ondřej Pomajsl a skvělá zpěvačka Lucie Víšková.

Domácí webová stránka