Lukáš Oravec Q feat. Danny Grissett & Seamus Blake (SK/USA)

Kvarteto Lukáše Oravce vzniklo začátkem roku 2012 a svou kvalitou ihned zaujalo jazzové nadšence. Seskupení získalo nejvyšší ocenění v soutěži Young Faces of Slovak Jazz a zároveň cenu za interpretační výkon leadera kvartetu. Debutové album (Introducing Lukáš Oravec Quartet, 2013) bylo vyhlášeno jako nejlepší slovenské album na cenách Esprit 2013

a velmi úspěšná jsou i další alba kvartetu a jeho leadera (Piotrology, Kulosaari, Ali).

Lukáš Oravec (*1988, Žilina) je ceněným slovenským jazzovým trumpetistou, skladatelem a producentem. Ve svém portfoliu má uvedenu spolupráci se spoustou jazzových veličin, mezi nimiž se skví např. Aaron Goldberg nebo Bob Mintzer.

Saxofonista Seamus Blake je světoběžníkem, který se narodil v Londýně (*1970), vyrůstal ve Vancouveru a nyní žije v New Yorku. Je považován za jednoho z nejlepších saxofonistů současného jazzu. Studoval na bostonské Berklee College of Music a v roku 2002 vyhrál prestižní soutěž Thelonious Monk International Jazz Saxophone Competition. Jeho diskografie čítá 17 alb, která vydal jako leader a více než 70 titulů, na kterých se podílel jako sideman. Šest alb s jeho podílem bylo nominováno na Grammy. Spolupracoval s jazzmany nejvyšší kategorie, jmenovitě např. s Johnem Scofieldem, Herbiem Hancockem, Waynem Shorterem, Terrencem Blanchardem, Davidem Kikoskim nebo Billem Stewartem.

Pianista Danny Grissett (*1975, Los Angeles) své hudební vzdělání získal na prestižním California Institute of The Arts. Vedle spolupráce s výraznými osobnostmi světového jazzu (mj. Nicholas Payton, Freddie Hubbard nebo Roy Hargrove) je signifikantní jeho dlouholeté členství v bandu Toma Harrella. Taktéž Danny Grissett se podílel na vzniku celé řady alb, ať už pod svým jménem, nebo jako přispívající host.

Marián Ševčík (*1978) je jedním z nejvlivnějších a nejvytíženějších slovenských bubeníků své generace. Bicí studoval na bratislavské konzervatoři. Účinkoval na festivalech po celé Evropě i v USA. Byl a je členem nejrůznějších slovenských i českých seskupení, na kontě má i řadu mezinárodních spoluprací.

První hudební inspirací kontrabasisty Tomáše „Kaštana“ Baroše (*1985, Teplice) byl jeho otec, uznávaný trumpetista Julius Baroš. Tomáš studoval hru na kontrabas na pražské konzervatoři a v současnosti patří mezi často vyhledávané spoluhráče, což se odráží ve velkém množství projektů, ve kterých Tomáš Baroš zanechal výraznou stopu.

Domácí webová stránka