Monkey Business (CZ)

Leader skupiny Roman Holý je proslulým hudebním chameleonem a zvukový mágem, v jehož producentském a skladatelském portfoliu najdeme hudební projekty jako J. A. R., Monkey Business, Sexy Dancers, Neruda, G-Point Hunters, Autopilote atd. Spolupracuje ale i s mnoha dalšími interprety či skupinami, což z něj dělá jednu z nejvýznamnějších osobností soudobé české populární hudby. Jeho tvorba je ovlivněná funkovými kořeny, ale často obsahuje též pestré žánrové přesahy a prvky od soulu, R&B, jazzu, diska, elektroniky nebo rocku až po world music, underground či psychedelii.

Skupina Monkey Business svou první desku vydala v roce 2000 (Why Be In When You Could Be Out) a od té doby jsou „Mankáči“ stálicí domácí klubové i festivalové scény, která dokáže spolehlivě roztančit nejedno pozadí a donutit k širokému úsměvu každého, kdo se ocitne v dosahu jejich jedinečných koncertních vystoupení.

V současnosti má skupina na kontě 9 regulérních desek, dvě remixová CD a také dva koncertní tituly na DVD. Původní zpěvačku Monkey Business Tonyu Graves přednedávnem nahradila Tereza Černochová. Dvorním textařem kapely je Vráťa Šlapák. Na studiových nahrávkách se pravidelně podílela a podílejí velmi zvučná jména světové i české hudební scény (namátkou Fred Wesley, David Williams, Hiram Bullock, Dennis Chambers, David Sanborn, Glenn Hughes, Ashley Slater, Mike Stern, Joan Baez, Dan Bárta, Mario Klemens, Iva Bittová, Jiří Stivín, Epoque Quartet, Marta Kubišová, Wabi Daněk, Ivan Mládek, Vojtěch Dyk, Karel Růžička jr., Imran Musa Zangi, Vlasta Třešňák ad.). Na aktuální desce Bad Time for Gentlemen hostuje např. i česko-americký hammondkový král žijící v New Yorku Ondřej Pivec, který je mimo jiné nositelem ceny Grammy za album, na kterém spolupracoval s Gregory Porterem.

Monkey Business hrají v této aktuální sestavě: Roman Holý (leader, keys, voc), Matěj Ruppert (voc), Tereza Černochová (voc), Ondřej Brousek (keys), Olda Krejčoves (g), Martin Houdek (d) a Pavel Mrázek (bg).

 

Domácí webová stránka